۳۵ سال پیش نظام جدیدی در این کشور بنا نهاده شد، متولد از آزادی و برادری. وقف اقامه این حقیقت که خدایی جز خدای یگانه نیست و خاتم الانبیاء آخرین فرستاده اوست و آن که حکومت طاغوت جایز نیست. دشمن به سراغمان آمد و نبرد حق علیه باطل ۸ سال طول کشید و امروز نبرد اقتصادی به سراغمان آمده است و ایجاد اشتغال مهم ترین وظیفه ی ما در برابر شهدای گرانقدری است که جانشان را فدا کرده اند تا مردمان این سرزمین، شایسته ی بهترین ها باشند.
پروژه احداث آلومینیوم کاوه خوزستان در راستای استراتژی های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و رهنمون های مقام معظم رهبری با هدف ایجاد اشتغال و رفع مشکلات محرومیت های منطقه تعریف شده است. اشتغالی که از تولید این کارخانه حاصل می شود دست آورد اصلی این شرکت است که امید است موجب رونق و پیشرفت شهرستان پرافتخار مسجدسلیمان، استان مقاوم خوزستان و کشور اسلامی مان باشد.
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در راستای تسریع بخشیدن به تحقق اهداف پیش بینی شده در اسناد بالادستی توسعه ای کشور برای صنعت آلومینیوم و همچنین بمنظور محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال اقدام به تأسیس شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان و سرمایه گذاری در طول زنجیره ارزش این محصول در منطقه محروم مسجد سلیمان نموده است.
در حال حاضر آلومینیوم  یکی از استراتژیک ترین فلزات دنیاست که از آن در صنایع هوا – فضا، هواپیما سازی، ساختمان، بسته بندی، سیستم های حمل و نقل و سایر زمینه های مرتبط استفاده می شود و بخاطر خصوصیات منحصر بفردش، فلز آینده خوانده می شود که افزایش روز افزون تولید و مصرف آلومینیوم خود گواهی بر آن است.
امروز ما در آغاز سه پروژه بیلت، آلیاژ و پروفیل آلومینیوم، سعی بر آن داریم تا سنگ بنایی مستحکم بنا نهیم که شرکتی نمونه و متکی بر دانش روز را ایجاد کرده، ارزش کار اصولی را به نمایش گذاشته و الگویی برای دیگر شرکت ها باشد. یقیناً دستیابی به این مهم با یاری مردم، مسئولین و متخصصین ممکن خواهد شد.
شرکت آلومینیوم همواره به یاد خواهد داشت که وارث و دنباله رو چه ارزش ها یی است. این پروژه در راستای دستیابی به اهداف عالی بنیاد مستضعفان یعنی محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه های اجتماعی اجرایی شده است و در مسیر خود به صراط مستقیم ادامه خواهد داد.
امروز مفتخرم  که مدیریت مجموعه ای را به عهده دارم، که خدمت به مردم و درست کاری را سرلوحه منش، تخصص و کیفیت را وظیفه و رفع مشکلات و ایجاد ارزش را هدف خود قرار داده، تا پایان از تلاش نخواهد ایستاد. شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان به توسعه سیستماتیک نیروی انسانی معتقد است. ما نیروی انسانی را با ارزش ترین سرمایه ی خود می دانیم. تیم متخصص ما مجهز به دانش فنی روز، کار را بر اساس اصول فنی و علمی پیش می برند. این امر ضامن موفقیت ما است.

و من اله توفیق                            

سید عباس حسینی                       

مدیر عامل